Parafia Ewangelicko-Augsburska Bielsko

Ukazała się nowa książka

W roku 2009 obchodziliśmy jubileusz 300-lecia rozpoczęcia budowy sześciu kościołów Łaski na Śląsku. W tym czasie mieliśmy okazję na wielu płaszczyznach radować się z powstania tych niezwykle wyjątkowych dla ewangelików świątyń. Do czasów dzisiejszych tylko jeden z kościołów Łaski, w Cieszynie, pozostaje własnością Kościoła  Ewangelicko-Augsburskiego. O tej świątyni wiemy też najwięcej, ze względu na bogaty opis i wiele wydawnictw jej poświęconych. Pozostałe kościoły Łaski (w Jeleniej Górze,  Kamiennej Górze, Żaganiu, Kożuchowie) pozostawały trochę w  zapomnieniu. W związku z powyższym ukazała się nowa publikacja pod redakcją dr Piotra Oszczanowskiego poszerzającą spojrzenie na pozostałe kościoły Łaski:

 "Cuius regio, eius religio

Trzechsetna rocznica powstania kościołów Łaski na Śląsku 300. Jahrestag des Bestehens der Gnadenkirche auf Schlesien"

 Książka dwujęzyczna- po polsku i niemiecku, z przepiękną twardą oprawą, wydana na papierze kredowym, licząca 295 stron, zawierająca sporo zdjęć  także kolorowych. Materiały pochodzą z polsko-niemieckiej  konferencji naukowej  "Cuius regio, eius religio" przygotowanej przez Muzeum  Karkonoskie w Jeleniej Górze oraz Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego.

   Książkę można zakupić w cenie 40 zł bezpośrednio w Parafii  Ewangelicko-Augsburskiej w Jeleniej Górze-Cieplicach tel. 75 642 66 67 lub  e-mail: sebkoziel@wp.pl