Parafia Ewangelicko-Augsburska Bielsko

O nas

Jesienne Przygody dla dzieci

Dzisiaj odbyła się jesienna edycja warsztatów dla dzieci. Poza dawką ruchu i grą terenową, dzieci miały okazję tworzyć jesienne drzewa z przypraw i artykułów spożywczych, projektować jeżykowi zimowe legowisko czy tworzyć dynie z chrupek kukurydzianych.

Dziękujemy za liczne przybycie, energię i entuzjazm, byliście niesamowici

czytaj więcej

Koło Pań - październik 2022

27. października 2022r. nasze Koło Pań wybrało się na warsztaty do Manufaktury Smaku w Brennej. Było słodko i wesoło. Panowie „kierowcy” też dali radę.

czytaj więcej

Święto Żniw

2. października 2022r. obchodziliśmy Dziękczynne Święto Żniw. Dzieci ze szkółki niedzielnej przyniosły do kościoła chleb, który został położony na ołtarzu oraz koszyki z darami pól, sadów i ogrodów. Zabrzmiały piękne pieśni w ich wykonaniu. Słowo Boże przeznaczone na to święto przypomniało wszystkim o tym, że powinniśmy być wdzięczni za darowany nam codziennie chleb powszedni. Po kazaniu zabrzmiała pieśń parafialnego chóru, a przy wyjściu każdy uczestnik nabożeństwa otrzymał bochenek chleba. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek do sali na plebanii.

czytaj więcej

Koncert

22. września 2022r. w kościele Zbawiciela miał miejsce wspaniały koncert Narodowej Kapeli Bandurzystów Ukrainy. Wykonawcy, wśród których wielu nosi zaszczytny tytuł Narodowego Artysty Ukrainy, wykonali repertuar rozpoczynający się od cerkiewnej pieśni „Z nami Bóg”, przez pieśni patriotyczne po ludowe, kończąc swój koncert znaną wszystkim piosenką „Hej sokoły”.

Koncert miał na celu nie tylko dzielenie się kulturą muzyczną Ukrainy, ale też zbieraniem funduszy na pomoc walczącej Ukrainie.

czytaj więcej

240 PAMIĄTKA ZAŁOŻENIA 04.09.2022

3 i 4 września 2022r. Parafia Ewangelicko-Augsburska Bielsko obchodziła jubileusz 240-lecia poświęcenia kościoła Zbawiciela. W sobotę odbyło się nabożeństwo przy stole ołtarzowym Jan w Cygańskim Lesie, miejscu upamiętniającym tajne nabożeństwa Ewangelików z czasów kontrreformacji. W czasie nabożeństwa kazanie wygłosił ks. Piotr Szarek, proboszcz Parafii Ewangelickiej w Starym Bielsku. Nabożeństwo, swoją grą uświetniła Diecezjalna Orkiestra Dęta.

czytaj więcej

Lecimy w kosmos - dla dzieci

Zapraszamy dzieci !!!

Dzisiaj odbyła się druga edycja warsztatów dla dzieci, tym razem związana tematycznie z dniem kosmosu oraz dniem żółwia. Dziękujemy za przybycie i dobrą zabawę, byliście wspaniali!

czytaj więcej