Parafia Ewangelicko-Augsburska Bielsko

O nas

Piknik Rodzinny

Zapraszamy 18.06.2023 r po nabożeństwie 

czytaj więcej

Konfirmacja 2023

14 maja 2023r. w Parafii Bielsko odbyła się uroczystość Konfirmacji.

Było to prawdziwe święto Parafii, w czasie którego obchodziliśmy również jubileusz Złotej Konfirmacji.

W tym dniu swoją Konfirmację po 50 ciu latach wspominał również Biskup Diecezji Wrocławskiej, ks. Waldemar Pytel, który wziął czynny udział w nabożeństwie. Tomasz Lorek dla jubilatów zaśpiewał pieśń a ks. Krzysztof Cienciała wręczył pamiątkowy obraz z widokiem kościoła Zbawiciela. To było radosne spotkanie, w czasie którego z niejednego oka popłynęła łza wzruszenia.

czytaj więcej

Prezentacja

Podczas dzisiejszego nabożeństwa pięcioro tegorocznych Konfirmantów miało okazję przedstawić przed zborem prezentacje, będące podsumowaniem ich przygotowań przedkonfirmacyjnych.

Zaprezentowane tematy to:

- "Bóg",

- "Chrystus",

- "Modlitwa",

- "Kościół",

- "Sakrament Chrztu Świętego".

Konfirmantom życzymy dużo Błogosławieństwa Bożego i wytrwałości w wierze!

czytaj więcej

Sacrum in Musica

 We wtorek, 18. kwietnia o godz. 18:00 w kościele Zbawiciela, w ramach festiwalu Sacrum in Musica odbył się Koncert Muzyki Cerkiewnej w wykonaniu Męskiego Kameralnego Zespołu Śpiewu Cerkiewnego Partes pod kierownictwem Michała Łaszewicza. Był to wspaniały czas przeżywania dźwięków i podziwiania światła. Koncert rozpoczął swoim wystąpieniem bp Adrian Korczago Zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

czytaj więcej

Koło Pań - kwiecień 2023

27 kwietnia 2023r. w ramach Koła Pań udaliśmy się na wycieczkę do Chlebowej Chaty w Brennej.

Wiele radości i śmiechu wywołała opowieść o tym, jak to "downij bywało".

Panie własnoręcznie oddzielały śmietanę z mleka, wytwarzały masło a później piekły podpłomyki i kosztowały "swoich" wyrobów.

Nie zabrakło też opowiadania o pracy i zachowaniu pszczół, oraz o tym jak cenna jest ich obecność wśród nas.

Wizyta w stodole pokazała jak ciężka była kiedyś praca rolnika, który nie miał wiele więcej, niż proste narzędzia.

czytaj więcej

Koło Pań - marzec 2023

W czwartek, 30 marca 2023, na przedświątecznym spotkaniu Koła Pań, mieliśmy okazję śpiewać na chwałę Bożą, wysłuchać, dającego wiele do myślenia rozważania na temat stosunków panujących w naszym wspólnym domu, który tworzymy jako siostry i bracia w Chrystusie a później zająć się pracami artystycznymi. Tym razem wykonywaliśmy wianuszki, które ozdobią nasze wielkanocne stoły. Było też pyszne ciasto.

czytaj więcej

Koło Pań - luty 2023

W czwartek 23. lutego 2023r. odbyło się Koło Pań. Tematem był rozpoczynający się Czas Pasyjny i to jaką pełni on rolę w życiu każdego chrześcijanina.

czytaj więcej

Jesienne Przygody dla dzieci

Dzisiaj odbyła się jesienna edycja warsztatów dla dzieci. Poza dawką ruchu i grą terenową, dzieci miały okazję tworzyć jesienne drzewa z przypraw i artykułów spożywczych, projektować jeżykowi zimowe legowisko czy tworzyć dynie z chrupek kukurydzianych.

Dziękujemy za liczne przybycie, energię i entuzjazm, byliście niesamowici

czytaj więcej

Koło Pań - październik 2022

27. października 2022r. nasze Koło Pań wybrało się na warsztaty do Manufaktury Smaku w Brennej. Było słodko i wesoło. Panowie „kierowcy” też dali radę.

czytaj więcej