Parafia Ewangelicko-Augsburska Bielsko

Drodzy Uczniowie, drodzy Rodzice

Drodzy Uczniowie, drodzy Rodzice, 

Skończyły się wakacje i rozpoczął nowy rok szkolny 2020/2021. Niestety zagrożenia związane z pandemią nadal, w znacznym stopniu, utrudniają nam życie. Dlatego zostało podjętych wiele kroków ku temu aby jak najskuteczniej zminimalizować niebezpieczeństwo zakażenia i zachorowania, a także konieczności przebywania na kwarantannie. 

Niestety wiele przepisów, które zostały nam narzucone nijak się ma do realiów, z jakimi mamy do czynienia w międzyszkolnych punktach katechetycznych, które mieszczą się w budynkach parafialnych. 

Oczywiście słyszy się głosy, że te wszystkie przepisy to przesada. Kiedy jednak weźmiemy pod uwagę, że obecność jednego ucznia, u którego stwierdzone zostaną objawy covid19, na lekcji religii w punkcie katechetycznym, może pociągnąć za sobą skutki zamknięcia wielu szkół i przebywania na kwarantannie osób, które poprzez to tracą nie tylko zdrowie, ale także swoje środki utrzymania, bo w tym czasie nie pracują, to wszystko sprawia, że musimy do tego zagrożenia wszyscy podchodzić w sposób odpowiedzialny. 

Niestety, do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy jeszcze wytycznych co do prowadzenia lekcji religii w międzyszkolnych punktach katechetycznych. 

Bez względu na to, czy w najbliższym czasie otrzymamy takie wytyczne, czy też nie, chciałby w Imię Boże, rozpocząć ten kolejny rok szkolny nabożeństwem we wtorek 8 września 2020 o godzinie 17.00. 

Po nabożeństwie zrobimy w kościele zebranie, na którym ustalimy co dalej. Proszę o przybycie ponieważ wiele obowiązków związanych z bezpieczeństwem dotyczyć będzie także rodziców. 

Życzę wszystkim zdrowia i Bożego błogosławieństwa w roku szkolnym, który dziś rozpoczynamy, 

 

ks. Krzysztof Cienciała