Parafia Ewangelicko-Augsburska Bielsko

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

 

 

 

1. grudnia 2019

1. Niedziela w Adwencie

ks. Krzysztof Cienciała

 

 „Wesel się bardzo, córko syjońska! Wykrzykuj, córko jeruzalemska! Oto twój król przychodzi do ciebie, sprawiedliwy on i zwycięski, łagodny i jedzie na ośle, na oślęciu, źrebięciu oślicy”. 

(Za 9,9)

 

 1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować za złożoną w zeszłą niedzielę ofiarę na Diasporę, która wyniosła 838,30 zł.
 2. Po dzisiejszym nabożeństwie zapraszamy wszystkich na kiermasz przedświąteczny, na którym będzie można nabyć ozdoby adwentowe i świąteczne. Swoje stoisko przygotował również działający w budynku naszej Parafii Klub Seniora. 
 3. Jutro w poniedziałek bezpłatne zajęcia ruchowe dla seniorów o godzinie 12.00.
 4. We wtorek próba chóru o godzinie 17.00.
 5. W środę Godzina Biblijna w Ewangelickim Domu Opieki SOAR o godzinie 15.00.
 6. Również w środę o godz. 17.00 zapraszamy do sali na plebanii na 1. Tygodniowe nabożeństwo adwentowe, które poprowadzi ks. Zbigniew Obracaj z Katowic. 
 7. Po środowym nabożeństwie adwentowym zebranie Rady Parafialnej o godz. 18.00. 
 8. W czwartek zapraszamy na spotkanie koła pań na godz. 17.00.
 9. W sobotę zapraszamy młodzież naszej parafii do Jaworza na tzw. BB United – spotkanie młodzieży ewangelickiej z okolicznych parafii. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00.
 10. Nasze najbliższe nabożeństwo niedzielne będzie miało miejsce 8. grudnia o godzinie 9.00 i będzie połączone ze spowiedzią i Komunią Świętą. Równolegle z nabożeństwem odbywać się będzie szkółka niedzielna, na którą serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci. 
 11.  Polskie Towarzystwo Ewangelickie Oddział w Bielsku, zaprasza na „Spotkanie Adwentowe PTEw”, 12 grudnia o godzinie 17.00 do sali parafialnej na plebanii.
 12.  13. grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na młodzieżowe nabożeństwo ekumeniczne, które odbędzie się w naszym kościele. Śpiew poprowadzi luterański zespół Soli Deo Gloria z Ustronia. W czasie nabożeństwa chcemy się także modlić o pomyślność Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja, które obchodzi w tym czasie swój jubileusz. 
 13. Zapraszamy serdecznie na Gwiazdki: spotkanie dla dzieci odbędzie się 14 grudnia o 16.00, zaś dla seniorów w niedzielę 15 grudnia po nabożeństwie. I tu, jak co roku, zwracamy się z gorącą prośbą o przywiezienie i odwiezienie osób starszych na to spotkanie.
 14.  Parafia w Katowicach zaprasza na koncert: „Witaj Jezu Chryste…”. Będą to kompozycje adwentowe i bożonarodzeniowe Jana Gawlasa w wykonaniu: Magdaleny Czarneckiej – sopran, Izabeli Kozak – skrzypce oraz Marka Pilcha na organach. Koncert odbędzie się 3 grudnia o godzinie 18.00.
 15. Prosimy o zgłaszanie w kancelarii zapotrzebowania na Komunie Domowe.
 16. W kancelarii otwarte są listy ofiar na pokrycie kosztów związanych z modernizacją ogrzewania w kościele i remont naszych organów. Zachęcamy również do składania ofiar na światło wigilijne i organizację spotkań świątecznych. Można też kupować kalendarze szwajcarskie, „dobry zasiew” a także planszowe przygotowane przez ks. Emila Gajdacza. Są też do nabycia świece Diakonijne, Kalendarze książkowe i z Biblią na co dzień.
 17. Wydawnictwo Zwiastun wydało Kalendarz Adwentowy dla dzieci. Jest on do nabycia w Księgarni Augustany. Można się z nim zapoznać w kancelarii parafialnej. Cena to 12zł.
 18. Prosimy o regulowanie składek kościelnych, oraz  prenumeraty Zwiastuna na rok 2020.
 19.  Plan nabożeństw i spotkań parafialnych można sobie zabrać przy wyjściu z kościoła, jest wyłożony na stoliku.