polskienglishdeutsche

w 100-lecie urodzin ks. seniora Adama Wegerta"Co my ewangelicy, posiadamy, poza tradycyjną wspaniałomyślnością, że Bóg jest wszędzie, że i w domu można o Bogu rozmawiać? Cóż, nie mamy ani mas, ani gorliwości. Co zatem mamy?

Mamy Słowo Boże, Słowo, którym Bóg stworzył świat, w nim objawił Swoją wolę i Swoją prawdę, zaprasza nas i przywołuje do Siebie, upomina i karci, rozgrzesza i usprawiedliwia. Pełnią objawionego słowa jest Jezus Chrystus, Syn Boży i Syn Człowieczy.

Słowo wydaje się na pozór słabe, żyjemy w okresie dewaluacji słowa. Zalewa nas taka masa słów mówionych i pisanych, że zaciera się wrażliwość na nie. I naszym duszpasterskim słowem ludzie już nie przejmują się tak jak dawniej, nie biorą go sobie tak gorąco do serca, jak niegdyś. Taki jest los ludzkiego słowa. Inaczej jest jednak ze Słowem Bożym"Fragment jednego z kazań ks. seniora Adama Wegerta, powojennego duszpasterza bielskiej parafii pokazuje, że słowa zawarte w książce są aktuale i dla dzisiejszego czytelnika. Są aktualne i warte przeczytania i wyciągnięcia wniosków.


<< wróć
zobacz także
newsletter


© Parafia Ewangelicko-Augsburska w Bielsku
Pl. ks. Marcina Lutra 12
43-300 Bielsko-Biała
telefon: 33 82 274 71
e-mail: bielsko@luteranie.pl