polskienglishdeutsche

Po raz kolejny spotkały się delegacje partnerskich parafii Diecezji Upsalskiej i Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.

Tym razem konferencja odbyła się w Wiśle w dniach 5-7 października 2011.

Delegaci nocowali w budynku "Księżówki". Przy okazji pobytu w Beskidach zorganizowana została wycieczka. Zwiedzaliśmy kościół w Centrum, najważniejsze miejsca miasta, skocznię im. Adama Małysza, zaporę w Czarnem, z daleka mogliśmy też podziwiać pałac prezydencki. Po południu odbyła się dyskusja panelowa, która miała za zadanie przedstawić poglądy obu stron na nurtujące tematy dotyczące naszych Kościołów. W piątek przedstawiciele rozjechali się do swoich partnerskich parafii.

W naszej parafii gościł ks. Mikael Pallson, który w Diecezji Upsalskiej odpowiedzialny jest za pracę z konfirmantami.
Gość ze Szwecji, miał okazję zobaczyć naszą parafię i miasto. Wziął udział w nauce konfirmacyjnej naszej młodzieży i spotkaniu z młodzieżą starszą. Jego życzeniem było odwiedzić Kraków. Dzięki uprzejmości jednego z naszych parafian i to życzenie mogło zostać spełnione. W niedzielę Ksiądz Mikael uczestniczył w nabożeństwie, a po południu spotkał się z Ogólnopolskim Duszpasterzem Młodzieży.

Obok wielu miłych wrażeń, wyjeżdżając zabrał ze sobą pozdrowienia dla naszych przyjaciół w partnerskiej parafii Bollnas.


<< wróć
zobacz także
newsletter


© Parafia Ewangelicko-Augsburska w Bielsku
Pl. ks. Marcina Lutra 12
43-300 Bielsko-Biała
telefon: 33 82 274 71
e-mail: bielsko@luteranie.pl