polskienglishdeutsche

lilie w ogrodzie państwa Malejków
W czwartkowe popołudnie, 31 stycznia 2013 w parafii spotkały się panie, na cyklicznych Spotkaniach dla Kobiet.
Temat spotkania, O poranku szukam Boga, przedstawiła pani Ewa Londzin z Dzięgielowa. 
Rozważając potrzebę porannej modlitwy i refleksji nad Bożym Słowem wskazała na codzienny dzień kobiety jako żony, mamy i babci. Od kobiet zależy tak wiele, dobre życie małżeńskie, dobre wychowanie dzieci i pielęgnowanie wiary w codziennym życiu rodziny.
W Biblii pierwszy raz czytamy o modlitwie już w raju, a potem każda przedstawiana postać woła do Boga. Król Dawid w swoich psalmach, też wiele razy modlił się i zwracał uwagę na ważność modlitwy.
W znanej pieśni: Kiedy ranne wstają zorze, Tobie ziemia, Tobie morze, Tobie śpiewa żywioł wszelki bądź; pochwalon, Boże wielki!
Ledwie oczy przetrzeć zdołam, wnet do mego Pana wołam, do mego Boga  na niebie i szukam Go koło siebi , jest zwrócona uwaga na bardzo ważną modlitwę poranną. Dzień powinniśmy zaczynać od zwrócenia się do Boga, aby był to dzień przez Niego błogosławiony.
W trakcie rozmów panie zwróciły uwagę na różnorodność modlitw w różnych życiowych sytuacjach, tych trudnych i radosnych. Wymieniono też poglądy na temat wychowania dzieci i młodzieży do codziennej modlitwy.

<< wróć
zobacz także
newsletter


© Parafia Ewangelicko-Augsburska w Bielsku
Pl. ks. Marcina Lutra 12
43-300 Bielsko-Biała
telefon: 33 82 274 71
e-mail: bielsko@luteranie.pl